Satış ve Danışma Hattı: 0 212 659 50 68

ODY EĞİTİMİ ANASAYFA Firma Adı ODY EĞİTİMİ

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ODY EĞİTİMİ

ODY EĞİTİMİ
ODY EĞİTİMİ
ODY EĞİTİMİ
 

Ürün kodu : ODY EĞİTİMİ

Fiyat:

Orta Düzey Yönetici Belgesi

Ody Belgesi Nedir?

Ody belgesi "orta düzey yönetici " kelimelerinin ilk harflerinden oluşur. Orta düzey yönetici belgeleri taşımacılık yapan firmalarda çalışırlar.

Ody Belgesi nasıl alınır?

Ody belgesi kendi arasında dört' e ayrılır. Bu dört belgeden biri için mesleki yeterlilik eğitim merkezine kayıt yaptırarak eğitim almaları gerekmektedir. Eğitim sonucunda Ulaştırma Bakanlığının yapacak olduğu mye sınavlarına girerler. Sınavda başarı gösterilmesi durumunda bu belgeyi almaya hak sahibi olurlar. 

 

Ody Belegesi almak için özel şartlar: Bu belge için en az ilkokul mezunu olmak ve derslerin tamamına katılmak gereklidir.

 

Belge Türleri;

ODY1 Belgesi (ULUSLARARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI)

ODY2 Belgesi (YURTİÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI)

ODY3 Belgesi (ULUSLARARASI EŞYA TAŞIMACILIĞI)

ODY4 Belgesi  (YURTİÇİ EŞYA TAŞIMACILIĞI)

 

Yukarıdaki orta düzey yönetici belge türlerinde ody 1 belgesi alanlar, ody 2 belgesinide ayrıca almış sayılırlar. Ody 3 belgesi alan kursiyerler, ody 4 belgesinide almış kabul edilir. 

 

Yetki Belgesi Türlerine göre;

B1 Yetki Belgesi, C2 Yetki Belgesi, D1 Yetki Belgesi, L1 Yetki Belgesi, L2 Yetki Belgesi, M2 Yetki Belgesi, M3 Yetki Belgesi, N2 Yetki Belgesi, P2 Yetki Belgesi, R1 Yetki Belgesi, R2 Yetki Belgesi ve T1  yetki belgesi sahiplerinin,  en az birer adet üst düzey yönetici ve orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri zorunludur.

 

A türü Yetki Belgesi ile B2 Yetki Belgesi, C3 Yetki Belgesi, D2 Yetki Belgesi, K3 Yetki Belgesi, M1 Yetki Belgesi, N1 Yetki Belgesi, P1 Yetki Belgesi, T2 Yetki Belgesi ve T3 yetki belgesi sahipleri ile tüzel kişiliği haiz K1 yetki belgesi sahiplerinin,  en az birer adet orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri zorunludur.

 

Kategoriye bağlı diğer ürünler